wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna > Dobór kolumn zasilających
0123
0
Kontakt
 • FLOORBOX systemy podłogowych punktów zasilających
  Biuro handlowe i magazyn:
  ul. Szwedzka 33 lok. 18
  (wejście od ul. Kowieńskiej)
  03-420 Warszawa, Polska
  NIP: PL113-036-07-43

 • E-mail:biuro@floorbox.pl
 • E-mail:oferta@floorbox.pl
 • Telefon+48 (22) 490 84 82
  +48 519 582 557
 • Godziny działania sklepuzapraszamy w godzinach 8 - 16:30.
 • Kod QR - Netconn Dariusz Bednarek
Chmura tagów

Dobór kolumn zasilających

Oferowane przez nas solidne, zewnętrzne kolumny zasilające wykonane są standardowo z naturalnego aluminium lub z aluminium anodowanego.
Każda z kolumn umożliwia obciążenie samochodem. W zależności od modelu, można je stosować na zewnątrz lub w podłogach wymagających czyszczenia na mokro i w miejscach, w których jest pryskająca woda.
 

Te estetyczne i wszechstronne kolumny są montowane zazwyczaj:
- w salach kongresowych i przestrzeniach imprezowych,

- hotelach,
- kuchniach w stołówkach i małej gastronomii (ogródki zewnętrzne, food track)
- budynkach biurowych,
- salonach samochodowych,
- muzeach,
- lotniskach,
- stacjach kolejowych,
- w różnego rodzaju obiektach przemysłowych,
- centrach handlowych.

Kolumny zasilające montowane są w zasadzie wszędzie tam, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Najważniejsze kryteria doboru kolumny zasilającej:

1. Miejsce instalacji?
Kolumny zasilające są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach lub do użytku na zewnątrz budynków. Kolumny o odpowiednim, wysokim stopniu szczelności IP są odporne na warunki zewnętrze w tym sól i wodę morską.
 

2. Rodzaje gniazd zasilających?
Kolumny można wyposażyć na wiele różnych sposobów lub wybrać te, które są już standardowo wyposażone w gniazda zasilające. W kolumnach niewyposażonych można zamontować gniazda zasilające 230V pojedyncze lub wielokrotne w standardzie „MOSAIC” 45x45, złącza komputerowe RJ45, TV, HDMI lub ładowarki USB.
W odróżnieniu od niewyposażonych kolumn zasilających w których możemy montować gniazda zasilające 230V (np. SCHUKO lub z bolcem) i gniazda słaboprądowe, kolumny z gniazdami siłowymi CEE 16, 32, 63 lub 125A 400V są zawsze zmontowane i gotowe do eksploatacji.

Oferta kolumn zasilających ogranicza się do tych najbardziej popularnych- prosimy o kontakt w sprawie specjalnych, nietypowych wymagań co do gniazd przyłączeniowych elektrycznych, niskoprądowych, instalacji pneumatycznych, itp.
Uwaga! Wszystkie kolumny zasilające które są dostarczane z zamontowanymi gniazdami mają połączenia wewnętrzne wykonane giętkimi przewodami- aby zasilić taką kolumnę należy jedynie podłączyć przewody do specjalnej listwy zasilającej w kolumnie.
 

3. Jakie będzie obciążenie?
Kolumny mogą być obciążone od 10 kN (1 tona) do 40 kN (4 tony) w zależności od typu. Nośność kolumny zasilającej należy zawsze rozpatrywać w połączeniu z konstrukcją samej podłogi. Zgodnie z normą EN 50085, systemy rozdzielaczy podpodłogowych nie mogą wytrzymywać większego obciążenia niż otaczająca je konstrukcja podłogi. Nośność należy zawsze brać pod uwagę w połączeniu ze strukturą i warstwami podłogi, rodzajem wykończenia podłogi i ogólnie, z jakością wykonania instalacji.
 

4. W jaki sposób będzie czyszczona podłoga?
Istotne jest, aby wcześniej ustalić, czy stosowane będzie czyszczenie na mokro czy na sucho i dopiero wtedy wybrać odpowiednią kolumnę. Klasa szczelności IP20 będzie wystarczająca, jeśli podłoga będzie czyszczona na sucho lub niewielką ilością wody. W przypadku czyszczenia posadzki na mokro lub montażu kolumny na zewnątrz budynku,  wymagany jest stopień ochrony od IP65 do IP67.

 

5. Rodzaj wykończenia pokrywy?
W zależności od rodzaju kolumny mamy do wyboru pokrywy na zawiasach, przykręcane lub zdejmowane. W zależności od wymagań, pokrywy są dostępne z, lub bez wyjścia kablowego, a w niektórych przypadkach również z pokrywą do wypełnienia materiałem podłogi (deska, kamień, terakota, wykładzina).
 

6. Wymagania architektoniczne?
Standardowo małe gniazda podłogowe i kolumny zasilające są dostępne kształcie prostokąta lub kwadratu, w wersji z naturalnego aluminium lub aluminium anodowanego. Na życzenie chętnie wyjaśnimy szczegóły indywidualnych wariantów kolorystycznych (paleta kolorów RAL).em QR

Jeśli nie wiesz jakiej kolumny potrzebujesz lub chcesz ją wyposażyć wg własnych, indywidualnych potrzeb, prosimy o kontakt.


Zeskanuj tą stronę kodem QR

 


Przejdź do strony głównej
Nasze hity
Bezpieczne płatności online obsługuje
 • PayU
 • eserivce
 • Przelewy24
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu