wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna > Konserwacja floorboxów i zewnętrznych kolumn zasilających
0123
0
Kontakt
 • FLOORBOX systemy podłogowych punktów zasilających
  Biuro handlowe i magazyn:
  ul. Szwedzka 33 lok. 18
  (wejście od ul. Kowieńskiej)
  03-420 Warszawa, Polska
  NIP: PL113-036-07-43

 • E-mail:biuro@floorbox.pl
 • E-mail:oferta@floorbox.pl
 • Telefon+48 (22) 490 84 82
  +48 519 582 557
 • Godziny działania sklepuzapraszamy w godzinach 8 - 16:30.
 • Kod QR - Netconn Dariusz Bednarek
Chmura tagów

Konserwacja floorboxów i zewnętrznych kolumn zasilających

Sposoby konserwacji floorbxów metalowych, plastikowych puszek podłogowych oraz zewnętrznych kolumn zasilających

1. Floorboxy plastikowe i metalowe ze względu na ich niski stopień szczelności (IP 20) należy czyścić wyłącznie zwilżoną ścierką nasączoną delikatnym detergentem. Wnętrze floorboxa należy okresowo czyścić odkurzaczem aby usunąć piasek i kurz który może się dostać do gniazd poprzez pokrywę. W żadnym wypadku nie można używać do czyszczenia mopa - floorboxy nie są odporne na wodę. Czyszczenie floorboxów wodą może doprowadzić do porażenia prądem!

2. Zewnętrzne, wysuwane kolumny zasilające zostały zaprojektowane tak, aby ich konserwacja polegała jedynie na okresowym smarowaniu uszczelek gumowych na ruchomym kołnierzu oraz uszczelki gumowej osadzonej w podstawie. Do smarowania gumowych uszczelek należy używać wazeliny technicznej, a w przypadku kolumn montowanych w przemyśle spożywczym uszczelki smarować należy wyłącznie atestowanym, dopuszczonym do kontaktu z żywnością smarem.

3. Konserwacja zewnętrznych zasilających bloków ziemnych ogranicza się do okresowego usunięcia zgromadzonego piasku we wnętrzu bloku zasilającego oraz smarowaniu zawiasów pokryw i śruby ślimakowej smarem litowym. Jeżeli możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa, smarowanie wykonać podczas ruchu śruby, w celu lepszego rozprowadzenia środka smarnego.
Sprężyny gazowe unoszące pokrywę po zwolnieniu zamka są bezobsługowe.

Zgodnie z okresowymi przeglądami instalacji nn należy sprawdzić połączenia elektryczne wewnątrz floorboxów, kolumn zasilających i zewnętrznych bloków zasilających. Sprawdzenie połączeń elektrycznych powinno być wykonane dopiero po wyłączeniu zasilania i wyłącznie przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia do wykonywania takich prac konserwacyjnych. 


Przejdź do strony głównej
Nasze hity
Bezpieczne płatności online obsługuje
 • PayU
 • eserivce
 • Przelewy24
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu